Oczyszczalnie ścieków w Polsce

Screenshot_5

Fakt, nasz kraj musi szybciej iść do przodu pod względem gospodarczym, bo w końcu mamy spore aspiracje. Chcemy wreszcie dogonić Anglików bądź nawet Czechy.
Trudne, zwłaszcza mówimy o takich najbogatszych państwach, aczkolwiek należy bardzo się starać. Wiadomo, że Zachód należy gonić także w temacie ekologii. screenshot_5Nadal nie jest jakoś tak, iż jesteśmy społeczeństwem ekologów. Być może sytuacja nie jest aż tak kiepska jak w Państwie Środka, lecz w końcu to niestety nie my jesteśmy w tej chwili największą fabryką na naszej planecie!

Dlatego też oczyszczalnie ścieków muszą być budowane o wiele częściej. Zwłaszcza, że nadal są fundusze z UE. Powinniśmy być bardziej społeczeństwem obywatelskim, zatem w żadnym przypadku nie powinno dochodzić do takiej sytuacji, w której wyłącznie będziemy liczyli na władze, innych ludzi. Jeśli sądzimy, że oczyszczalnia ścieków jest niezbędną inwestycją, czymś sensownym jest bądź co bądź napisanie pisma do lokalnych władz. To praktycznie nic nas nie kosztuje.

Related Post